wtorek, 3 lipca 2012

(14.08.2011)

Taa  a wiec była sama ciocia z Agą,
bo wujek sie upił
byly tylko godzinke takze luzik
A no i nie bylo całowania ( ufff) :D
Mała tak strasznie sie mnie wstydziła ,że masakra
Wlaczylam jej gre i siedziałam :D:DD

A tak wglee to uwaga na Psa Doroty i Rafała ! ! !
Dzisiaj jak moja mamuska była z Poniem
to te psisko wsciekłe rzucało sie do niego z zebami
to mamuska go wzieła na rece a ten naskoczyl na nia
i ja podrapał ;/

Dzisiaj juz meczyk :D nie moge się doczekac ;))

5 powodów dlaczego Guardiola to lepszy trener od Mourinho ! ;)W niedzielę wieczorem po raz pierwszy w tym sezonie Real Madryt zmierzy się z FC Barceloną. Na Santiago Bernabeu będziemy oglądać pierwszą z dwóch odsłon konfrontacji o Superpuchar Hiszpanii. O tym, jak wiele czynników sportowych i pozaboiskowych będzie towarzyszyć temu pojedynkowi nikomu nie trzeba przypominać. Angielskie media postanowiły jednak wykorzystać tą okazję i zrobić porównanie trenerów obu drużyn: Jose Mourinho i Josepa Guardioli. Brytyjczycy jasno dali do zrozumienia który z tej dwójki jest ich zdaniem lepszy w swoich fachu przedstawiając listę 5 powodów, dla których Hiszpan przewyższa swojego portugalskiego kolegę po fachu.

Powód 1.: Liczba zwycięstw i zdobywanych trofeów w przeliczeniu na procenty. We współczesnym świecie piłka nożna nie może już istnieć bez statystyki. Właśnie dlatego angielscy dziennikarze dokładnie wyliczyli, który z dwóch wyżej wymienionych szkoleniowców częściej odnosi z prowadzoną przez siebie drużyną zwycięstwa. Jose Mourinho wygrał 68,2% spotkań, co jest wynikiem o niemal 4% gorszym od osiągnięcia Josepa Guardioli (72,1%). Jeszcze korzystniej dla Hiszpana wygląda kwestia zdobywanych trofeów. Co prawda "The Special One" ma ich na swoim koncie aż 18 przy 10 pucharach Guardioli, ale jak porównamy fakt, że Mourinho potrzebował na uzyskanie takiego wyniku 11 lat podczas gdy Hiszpanowi zajęło to tylko 3 sezony, wówczas znów górą jest trener Barcelony. Jak wyliczyli dziennikarze angielskiego dziennika "The Guardian" Pep wygrał dziesięć z 13 rozgrywek do jakich przystępował w roli szkoleniowca "Dumy Katalonii".
Powód 2.: Styl odnoszonych zwycięstw. Jeśli ktoś nie zgadza się ze stwierdzeniem, że o klasie trenera świadczą wyniki sportowe wówczas dziennikarze portalu "Bleacher Report" postanowili przeanalizować sposób gry drużyn prowadzonych przez obu szkoleniowców. Porównanie stylów gry tych zespołów znów wskazuje na Josepa Guardiolę. Nie od dziś mówi się, że Mourinho jest specjalistą od brudnej gry i nastawienia prodefensywnego. Z kolei to, jak ustawia zespół i jaką filozofię wpaja do głów swoich piłkarzy Guardiola sprawiło, że obecna Barcelona uznawana jest za najpiękniej i najefektowniej grający zespół w historii piłki nożne. Jak napisali angielscy dziennikarze "Guardiola nie tylko wygrywa, ale wygrywa z klasą!".
Powód 3.: Ciężko jest dojść na sam szczyt, ale jeszcze ciężej jest się na nim utrzymać. To zdanie wypowiedziane przez Johanna Cruyffa na stałe wpisało się do słownika sportowych zwrotów. Jak ta filozofia ma się w przypadku Mourinho i Guardioli? Portugalczyk z FC Porto i Interu Mediolan odchodził tuż po zwycięstwie z tymi klubami w Lidze Mistrzów. Chelsea z kolei opuścił po tym, jak po dwóch mistrzostwach Anglii z rzędu w sezonie 2006/2007 musiał uznać wyższość Manchester United i zaliczył fatalny start kolejnych rozgrywek. Z kolei Guardiola po wywalczeniu z Barcą wszystkich możliwych trofeów w 2009 roku zaliczył nieco słabszy sezon 2010, ale pozostał w klubie i rok później znów wprowadził "Dumę Katalonii" na fotel najlepszej drużyny Europy.
Powód 4.: Osiągać sukcesy kreując nowe gwiazdy. Jeśli w 2009 roku spytać przeciętnego kibica piłki nożnej kto to jest Pedro Rodriguez albo Sergio Busquets zaledwie kilka osób byłoby w stanie powiedzieć o nich kilka słów. Pod wodzą Guardioli ta obaj wyrośli na prawdziwe gwiazdy i stali się jednymi z najlepszych graczy na Świecie na swoich pozycjach. Teraz w ślady starszych kolegów zdaje się iść Thiago Alcantara, który mimo, że ma jedynie 21 lat już jest poważnie brany pod uwagę przy ustalaniu wyjściowej jedenastki FC Barcelony. Ktoś może się przyczepić, że przecież Ci gracze zawsze byli w drużynie ze stolicy Katalonii, ale zdaniem angielskich dziennikarzy potrzeba wiele odwagi, wiary i zaufania w młodych zdolnych graczy, aby dawać im szansę gry. Do grona takich trenerów należy właśnie Guardiola. A Mourinho? Brytyjczycy pytają krótką: "Podajcie nam nazwisko piłkarza wykreowanego na gwiazdę przez Jose Mourinho?". Macie jakieś propozycje?
Powód 5.: Motywacja jako fundament pod zwycięstwa. Sztuka motywacji jest w sporcie niesłychanie istotną umiejętnością. Mourinho nie raz i nie dwa udowodnił, że potrafi nastroić graczy głodnych zwycięstwa i przekonać ich co do swoich umiejętności i możliwości wygrywania. Nie zawsze jednak był w stanie zapanować nad swoimi graczami i musiał rozstawać się z niektórymi zawodnikami w atmosferze konfliktu czy skandalu. Angielscy żurnaliści zauważają, że Guardiola to nie tylko znakomity mówca i motywator, ale także człowiek stwarzający w prowadzonej przez siebie drużynie niesamowitą, wręcz unikalną atmosferę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz