środa, 4 lipca 2012

Dieta dla piłkarzy :)


Witam :) jeden z naszych czatowiczów chciał zobaczyć notke o tym jak powinien odżywiać się piłkarz :) Jak wiemy każdy zawodowy piłkarz trenuje każdego dnia zeby poprawić swoją kondycję i wydajnośc swojego organizmu. Wszystkie ćwiczenia ktore wykonują wymagają od zawodnika wiele wysiłku dlatego każdy sportowiec powinien wiedzieć jak ważna jest dieta, która zapewnia wystarczająco duzo energii. :)

 Właściwa dieta dla piłkarza to taka, która dostarcza odpowiednią ilość energii oraz składników odżywczych. Energii dostarczają produkty bogate w węglowodany. To właśnie one są "paliwem” organizmu, które pozwala utrzymać rytm podczas wyczerpujących treningów i ważnych meczów. Należy jednak zachować ostrożność w jedzeniu produktów bogatych w węglowodany, gdyż nie wszystkie są zdrowe. 


 We właściwej diecie dla piłkarza powinny znaleźć się produkty bogate w białko. Białko jest podstawowym budulcem mięśni, których właściwy rozwój jest bardzo ważny dla każdego sportowca. Jednak większość produktów bogatych w białko, takich jak mięso lub inne produkty pochodzenia zwierzęcego, zawierają również dużo niezdrowych tłuszczów. Tłuszcze pochodzenia zwierzęcego mogą nie tylko obniżyć wydajność sportowca, ale również doprowadzić do problemów zdrowotnych w późniejszym czasie. Stąd konieczne jest ustalenie właściwej diety i bezwzględne jej przestrzeganie.


Każdy piłkarz powinien pamiętać zarówno o odpowiednim posiłku przed treningiem lub meczem, jak i po. Posiłek przed meczem czy treningiem nie powinien być zbyt ciężki. Piłkarz nie może czuć się "pełny", gdyż utrudni to wykorzystanie w pełni jego możliwości fizycznych. Unikanie jedzenia przed znacznym wysiłkiem fizycznym też nie jest dobrym pomysłem, piłkarz może być wtedy zbyt słaby i szybko straci zapał do gry. 


zrodło: naszeligi.pl 

- Pawełszczaak ;**

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz