sobota, 28 lipca 2012

Hiszpania - Girona

Mam też dla Was kilka fotek z zabytkowej Girony. Wybraliśmy się tam zaraz po zwiedzeniu muzeum Salvadora. Pamiętam, że przy robieniu zdjęć zgubiliśmy się i szukaliśmy później reszty grupy - no ale u Nas to normalka xD

Girona, miasto założone przez Rzymian, ma strategiczną lokalizację na wzgórzu nad rzekami Ter i Onyar. Może poszczycić się wyjątkową lokalizacją, nie dość, że położona blisko Barcelony, to jeszcze znajduje się w połowie drogi między morzem a górami.


Starówka Girony jest jedną z najbardziej rozpoznawanych w Katalonii. Tym, co wyróżnia ją wśród innych miast europejskich, są wyjątkowe elementy, takie jak mur obronny z czasów dynastii Karolingów (wywodzącej się od Karola Młota, panującej w latach 753 - 987), bardzo dobrze zachowana dzielnica żydowska, okazała gotycka katedra z najszersza nawą na świecie. W Gironie mieści się także sześć muzeów z ciekawymi kolekcjami, m.in. dwa muzea prezentujące historię miasta: Museu d'art. i Museu Arqueologic.
Między rzeką a murami obronnymi mieści się starówka, którą najlepiej zwiedzać włócząc się godzinami po wąskich uliczkach i zaglądając na dziedzińce kamienic.

                                                    Źródło : interia.pl

1 komentarz: