środa, 4 lipca 2012

LeoŚ Messi :D


Dlaa Ciebiee Kochaniee ;*** a wieec tak :) zacznee od podstawowych informacji ;d 

Imie : Lionel Andres
Nazwisko : Messi
Pozycja : Napastnik, pomocnik
Data i miejsce urodzenia :  24 czerwca 1987
Rosario, Argentyna
Wzrost : 169 cm
Waga : 67 kg
Numer :  10 

 Argentyński piłkarz pochodzenia włoskiego, gracz FC Barcelona, uważany za jednego z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia. Nominowany do Złotej PiłkiFrance Football po raz pierwszy w 2006, zdobywca tej nagrody w 2009, następnie w 2010 i 2011 nagrodzony Złotą Piłką FIFA, w 2009 i 2010 nagrodzony tytułem Piłkarza Roku FIFA. Dzięki stylowi gry porównywany jest do piłkarskiej legendy, rodaka Diego Maradony. Sam Maradona określił Messiego swoim "następcą". 

A tutaaj filmik z jego nieziemskimi umiejętnościami :)


Kilka ciekawostek :)

- Jest najmłodszym piłkarzem, który strzelił gola dla klubu FC Barcelona, miało to miejsce 1 maja 2005 roku w ligowym meczu z Albacete.
- Gdy był młodym chłopcem badania medyczne wykazały, że w jego organizmie brakuje pewnych hormonów co uniemożliwia prawidłowy rozwój zawodnika.
- W meczu z Getafe Argentyńczyk ograł 6 przeciwników i strzelił gola co było podobnym wyczynem co trafienie Diego Maradony na Mundialu w Meksyku w 1986 roku.
Życie prywatne :)

Na karnawale w Sitges widziany był ze swoją sympatią, Antonellą Roccuzzo, która podobnie jak piłkarz pochodzi z Rosario, a oboje znają się od dzieciństwa. Leo ma troje rodzeństwa. Dwóch starszych braci: Rodrigo i Matiasa oraz młodszą siostrę Marię Sol. Messi w programie "Hat Trick Barça", wyświetlanym w telewizji Canal 33 powiedział: "Mam dziewczynę, mieszka w Argentynie. Jestem naprawdę szczęśliwy". Messi ma trzech kuzynów, którzy grają w piłkę – Maxiego, Emanuela Biancucchiego i Bojana Krkicia.

Ps. Koocham Cię Skarbiee ;***

- Twooj Pawełszczaak ;**

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz