środa, 4 lipca 2012

Mario Balotelli ;)


Chciałbym Wam przedstawić jak dla mnie gwiazde tego Euro i gdyby nie to, że ma taki charakter jaki ma ;) mogłby być najlepszym piłkarzem na świecie ;)

Mario Barwuah Balotelli (ur. 12 sierpnia 1990 roku w Palermo) – włoski piłkarz, wychowanek A.C. Lumezzane, a obecnie gracz Manchesteru City, do którego przeszedł w 2010 roku. Występuje na pozycji wysuniętego, bądź skrzydłowego napastnika.


Balotelli przyszedł na świat w Palermo w rodzinie imigrantów z Ghany jako Mario Barwuah. Rodzina następnie przeprowadziła się na północ Włoch do Brescii. Mały Mario był chorowity, a jego rodzice byli biedni, więc w roku 1993 pracownicy opieki społecznej zaproponowali im, by oddali syna pod opiekę rodziny zastępczej, Franca i Silvii Balotellich[1]. Nigdy nie został przez nich adoptowany, więc dopiero w wieku 18 lat uzyskał obywatelstwo włoskie i przybrał wtedy nazwisko rodziców zastępczych. Jego rodzice biologiczni, Thomas i Rose Barwuah, sami wychowali jeszcze troje dzieci: córkę Abigail (3 lata starsza od Maria), syna Enocha Balotellego (piłkarz, 2 lata młodszy od Maria) oraz Angel (najmłodsze dziecko, 8 lat młodsze od Maria). Mario regularnie odwiedzał swoich rodziców biologicznych. Twierdzą oni, że syn początkowo miał być pod opieką zastępczą tylko rok, ale potem okres ten przedłużano wbrew ich woli.


- Pawełszczak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz