środa, 4 lipca 2012

Walentynki w różnych krajach


A mam dla Was jeszcze kilka ciekawostek , Walentynki są obchodzone nie tylko w Polsce ,ale również w innych krajach . Nawet Wam powiem ,że  dosc ciekawie . Ja wybrałam karajee ,które uwielbiam , wiecej inofracji możecie przeczytac na www.wiadomosci24.pl

Hiszpanii dostaje się praktyczne prezenty. Panie sprzęty AGD (lodówki, pralki itp) a panowie sprzęt komputerowy, dvd, odtwarzacze, gry itp.


Indiach walentynki stają się coraz popularniejsze, głównie wśród młodzieży, mimo protestów ortodoksyjnych Hindusów.


Japonii również walentynki są obchodzone. Tu jak w przypadku Ameryki, prezenty daje się każdemu (rodzina, przyjaciele, szefowie itp). Prezentami są głównie czekoladki, które daje się bardziej z grzeczności niż z większej sympatii. Czekoladki dzieli się na dwa rodzaje: "giri-choko" czyli czekoladki dawane z obowiązku, (najczęściej są to wyroby z Belgii i Szwajcarii) oraz 'honmei-choko" dla ukochanego. Te ostatnie są w kształcie serca z czekoladowym nadzieniem, powinny być wykonane własnoręcznie. W Japonii przyjął się zwyczaj, że w Walentynki to panie obdarowują mężczyzn, natomiast panowie rewanżują się prezentami (czekoladki plus bielizna) w Biały Dzień 13 marca.


Malezji walentynkową atrakcją jest konkurs "Więźniowie miłości". Uczestniczą w nim pary skute metalowymi kajdankami i są przez tydzień obserwowane. Zwycięska para, która wytrzyma cały tydzień w okowach otrzymuje nagrodę pieniężną.


Tajlandii 14 lutego stał się ulubionym dniem zawierania małżeństw.

We Włoszech rozpowszechnia się kupowanie odzieży w kolorze czerwonym. Najczęściej jest to czerwona bielizna.

We Francji zamiast kartek wysyła się bukiet kwiatów zaopatrzony w bilecik. Zaprasza się ukochaną osobę na kolację lub do teatru.


Walii ciekawym zwyczajem jest obdarowywanie ukochanej osoby prezentem - drewniana łyżeczką, zdobioną serduszkami, kluczami i kłódeczkami. Przesłanie jest oczywiście proste "Otwórz moje serce"


Tak wglee to nie ma to jak oglądanie horrorow z Pawełszczaczkiem , myślałam że zawaluu dostanę ! <boi_się> A teraz czekamy na SS .

Pozdrowienia dla Adaśka , Ali i Gruchy ♥

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz