środa, 4 lipca 2012

Życie Romana Abramowicza ;)


Może go nie znacie, jest to milioner, który jest właścicielem Londyńskiej Chelsea ;) mam dla Was kilka ciekawostek z jego życia ;)

Oto przegląd faktów, ciekawostek i fanaberii związanych z Romanem Abramowiczem.

- Był gubernatorem Czukotki w latach 2003-2008 i wydał wówczas na zarządzany przez siebie region $1,3 mld z własnej kieszeni

- Jest związany od wielu lat z piękną Daszą Zukową, modelką, redaktorką i projektantką. Mają razem syna. 

- Zanim Abramowicz związał się ze swoją obecną partnerką, był żonaty. Jego rozwód był jednym z najkosztowniejszych w historii. Była żona Irina zainkasowała $300 mln.

- W 2008 roku kupił na aukcji 2 obrazy (dzieła Francisa Bacona i Lucjana Freuda) za kwotę $120 mln

- Jego osobista ochrona składa się z 40 osób i kosztuje go około $2 mln rocznie.

- Posiada największy na świecie jacht wart $1mld. Na pokładzie Eclipse znajdują się dwa baseny, specjalne lasery przeciw paparazzi i łódź podwodna na wypadek konieczności szybkiej ewakuacji.

- Prywatny samolot? Oczywiście. Boeing 767, na 375 osób.

- Samochody? Między innymi dwa kuloodporne Maybachy 62, wyposażone w indywidualny system bezpieczeństwa, z których każdy kosztował ponad $1 mln.

- Mieszkanie? Najbardziej spektakularne to 9 apartamentów w Londynie przekształcanych obecnie w posiadłość, która po wykończeniu będzie najprawdopodobniej najdroższą rezydencją w Wielkiej Brytanii. 

- Dom, posiadłości? Ambramowicz posiada między innymi warte $40 mln ranczo w Aspen w USA. Poza tym Chateau de la Croe w południowej Francji, na którego odrestaurowanie i przystosowanie do swoich standardów wydał już około $50 mln. Miliarder kupił też niedawno byłą bazę wojskową -wyspę Nowa Holandia w Sankt Petersburgu, by stworzyć tam galerię sztuki, otwartą dla zwiedzających. Cena: $400 mln. 
- Na jedną z imprez urządzanych u siebie kazał specjalnie wybudować lodowisko. W styczniu tego roku Abramowicz wydał $8 mln na przyjęcie w St. Bart's. Grali Red Hot Chili Peppers, a wśród gości spotkać można było Ruperta Murdocha, Marthę Stewart, George’a Lucasa i Marc Jacobsa. 


- Pawełszczak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz