sobota, 4 sierpnia 2012

Niewolnica

Jakiś czas temu oglądaliśmy "Niewolnice" po filmie czytałam opinie niektórzy twierdzą że w filmie zero akcji i jest bardzo słaby. Jak na taką tematykę filmu to nie wiem co oni po Nim oczekiwali - jak ona ucieka oni ją ścigają to by było trochę nudne i tandetne... Właśnie dobrze, że pod koniec udało jej się uciec a nie na samym początku filmu. Fabuła bardzo wzruszająca, aktorka świetnie wcieliła się w swoją rolę. Końcówka wzruszająca.

Szczęśliwe dzieciństwo dwunastoletniej Sudanki Malii brutalnie się kończy, kiedy podczas najazdu na wioskę arabskiego oddziału milicji zostaje porwana, wywieziona do Chartumu i sprzedana bogatej rodzinie. Bita i poniżana, przez 6 lat wykonuje niewolniczą pracę. W wieku 18 lat zostaje pod zmienionym nazwiskiem wysłana do Londynu, gdzie jej gehenna trwa dalej. Nie ma paszportu, a nowi właściciele grożą, że jeżeli poskarży się władzom, jej rodzina w Sudanie zostanie wymordowana. Kiedy wydaje się, iż nie ma już dla niej nadziei, Malia spotyka osobę, która wyciąga pomocną dłoń.

 

2 komentarze:

  1. ja wczoraj ogladałam film wrota do piekieł i po mimo kilku strasznych akcji stiwerdzam że realizator filmu rpzegiął z fantastyką.
    http://pasteloutput.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. oglądałam. <3 zajebisty film .

    Music ♥ '!

    OdpowiedzUsuń