niedziela, 14 października 2012

Bajkowo

Dziś znów padło na bajki - no ale jak my to wszyscy mówimy "Wolę obejrzeć bajkę niż jakiś durny film" Pierwszą, którą oglądałyśmy był Aladyn i król złodziei (ta bajka ma lat tyle co i my) ja widziałam ją już nie raz, ale lubię tak czasem powrócić do starych dobrych bajek. Uśmiałyśmy się przy niej co nie miara - zabójcze teksty i przebrania Dżina "Jazda mi stąd bo odwrócę słonia tyłem"


Wszyscy mieszkańcy Agrabahu biorą udział w królewskim ślubie stulecia. Lecz zanim Aladyn i Jasmina powiedzą sakramentalne "tak", ceremonię przerywa Kasim i jego banda czterdziestu rozbójników. Kasim szuka cudownego skarbu- Złotej Ręki Midasa, która wszystko przemienia w złoto. Razem z przyjacielem Dżinem, Aladyn przeżywa moc pasjonujących przygód, odnajdując swego dawno zaginionego ojca.Kolejną byli "Piraci" animacja z 2012 roku - nie była najlepsza, ale też nie była zła. Jak dla mnie za mało śmiesznych akcji. Fabuła całkiem spoko

Znakomita animacja powstała na podstawie książki Gedeona Defoe, współscenarzysty kultowych „Uciekających kurczaków”. Główny bohater- Kapitan Piratów to bezgraniczny entuzjasta, ale często bardzo mało skuteczny postrach mórz. Wiernie mu służy niestety, beznadziejna załoga, a on zupełnie nieświadomy przeciwności ma tylko jedno marzenie: pokonać swoich rywali – Czarnego Bellamiego i Cutlass Liz i zdobyć pożądany przez wszystkich tytuł Pirata Roku. Pogoń za nagrodą przenosi bohaterów z wybrzeży egzotycznej Krwawej Wyspy na spowite mgłą ulice wiktoriańskiego Londynu. Podczas wyprawy, piraci muszą stawić czoła diabolicznej królowej,  łączą także siły z nieszczęśliwie zakochanym młodym naukowcem. Nigdy jednak nie tracą z oczu, tego co każdy pirat kocha najbardziej: przygody!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz