wtorek, 30 października 2012

Uniwersytet Wrocławski

Hej! ;*

I po wycieczce - było extra! Mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej takich wypadów. Jedna wycieczka już się szykuje jakoś w maju, ale czy wypali to się jeszcze okaże

Do Wrocławia jechaliśmy czerwonym busem 17-nasto osobową grupą - plus Pani pedagog i kierowca xD Siedziałam z Magdą, przez część drogi słuchałyśmy Radia Sudety! ♥ Załamałam się jak po przekroczeniu Łagiewnik straciłyśmy połączenie - mają bardzo mały zasięg. Były też lekkie korki, ale z dobrą muzyką to żaden problem.

Do warsztatów było sporo czasu - więc pani zabrała Nas do Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Mieliśmy zwiedzać Aulę Leopoldyńską ale było tam jakieś ważne spotkanie - więc zwiedzający nie mieli tam wstępu


Za to zwiedziliśmy Oratorium Marianum - bardzo bogato-zdobiona sala. Dominuje tu w szczególności barok  czyli mnóstwo złota, przepychu itp. 

Następnie weszliśmy na Wieże Matematyczną - myślałam, że to schody się nigdy nie skończą xD Z góry można podziwiać przepiękną panoramę Wrocławia. Nam się akurat trafiła taka pogoda, że aż się nie chciało robić zdjęć. Zero słońca i straszny wiatr. 
a w tym hotelu nocowały drużyny na Euro 2012

1 komentarz:

  1. Fajnie tam było, podobała mi się ta sala i na Wieży Matematycznej też było fajnie, ale zimno...

    OdpowiedzUsuń