niedziela, 27 stycznia 2013

Cegielnia

Dziś przygotowałam dla Was wpis porównujący dwie pory roku - lato i zimę. Przykładami będą zdjęcia z mojej miejscowości a dokładniej z "Cegielni" - gdzie znajduje się staw położony u podnóża lasu. Nie wiem skąd taka nazwa ale twierdzę że  to miejsce kiedyś musiało być związane z cegłami.

Cegielnia była częstym miejscem spacerów w czasach dzieciństwa i młodości. Pamiętam jak byłam mała często chodziliśmy odwiedzać tam mojego dziadka, który wędkował - nawet miał swoje ulubione miejsce, którego chyba nigdy nie zapomnę. Gdy staw był jeszcze czysty - kąpaliśmy się tam razem z tatkiem. Później miałyśmy tam swoją "bazę" razem z koleżanką znosiłyśmy tam różne graty i urządzałyśmy wypasioną miejscówę w krzakach - jak dobrze pamiętam wyrywałyśmy chwasty, podcinałyśmy krzewy - Wariatki! 

Kiedyś Cegielnia była porośnięta, dzika nie zagospodarowana - w porównaniu kiedyś a teraz dużo się zmieniło. Powstało osiedle, porobili miejsca piknikowe, ławeczki, stoły itp.W zimę jak i lato Cegielnia jest świetnym miejscem na długie spacery - jest gdzie pochodzić, powdychać świeżego powietrza, oderwać się od rzeczywistości, zapomnieć o wszystkich trapiących problemach, miejskiego hałasu - dobrze można wypocząć. Zimową porą można wybrać się na sanki i łyżwy. Zaś, gdy jest ciepło na ognisko lub jak ktoś lubi powędkować, albo pójść po źródlaną wodę do źródełka 
Jak dla mnie zimowa pora jest bardziej urokliwa. W przyszłości możecie spodziewać się więcej wpisów opisujących Bielawę i okoliczne miejscowości. 

2 komentarze:

  1. ale ładne zdjęcia <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Hehe, wspomnienia z dzieciństwa-coś czego nie da się zastąpić.<3 ;)
    Pozdrawiam.
    eingharp-blog.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń