środa, 4 lipca 2012

Polski Piłkarz - Kuba Błaszczykowski :)


Witam :) kiedyś na czacię ktoś chciał żebym napisał jakś notke o polskim piłkarzu :) Wybrałem Kube Błaszczykowskiego ponieważ jest on kapitenem Reprezentacji Polski i jednym z lepszych piłkarzy kadry Smudy :) Dodam troche informacji, zdjęć, może jakieś video :) Zacznę od opisaniu jego sylwetki :)

Imie : Jakub 
Nazwisko : Błaszczykowski
Pozycja : Pomocnik
Data i miejsce urodzenia :  14 grudnia 1985
Truskolasy, Polska
Wzrost : 175 cm
Waga : 71 kg 
Numer :  16
Pseudonim : Błaszczu, Kuba 

Polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika, kapitan reprezentacji Polski, od lipca 2007 zawodnik Borussii Dortmund, dwukrotny laureat Plebiscytu tygodnika Piłka Nożna w kategorii Piłkarz Roku (w latach 2008 i 2010).


Początki kariery : 

Wychowywał się w niewielkiej miejscowości Truskolasy koło Częstochowy. Miał siedem lat, gdy - wraz ze starszym o trzy lata bratem Dawidem - rozpoczął treningi w Rakowie Częstochowa, gdzie spędził osiem lat. Latem 2002 trafił do Górnika Zabrze i przez kilka miesięcy występował w szkółce piłkarskiej tego klubu. Wiosną 2003 wrócił jednak do Częstochowy i rozpoczął grę wIV-ligowym KS Częstochowa. Swą pierwszą bramkę w barwach tego klubu zdobył 25 października 2003 w meczu z rezerwami Górnika Zabrze, a do końca sezonu 2003/2004 trafił jeszcze 4 razy (hat-trick w spotkaniu przeciwko GKS Tychy'71 i gol w pojedynku z Szombierkami Bytom). W rundzie jesiennej kolejnego sezonu strzelił 6 bramek. Błaszczykowski był na testach w różnych klubach wyższych lig, m.in. w GKSie Bełchatów, Tirolu Innsbruck i Lechu Poznań. Był bliski przejścia do tego ostatniego klubu, jednak strony nie dogadały się odnośnie kontraktu.

A tutaj filmik pokazujący jego gre w Borussi Dorlmund :)


Osiągnięcia : 

Piłkarski Oscar "Najlepszy Pomocnik Ekstraklasy": 2006
Piłkarz Roku w plebiscycie Piłki Nożnej: 2008, 2010
Piłkarz Roku w plebiscycie Sportu: 2008, 2010
Piłkarz roku Borussii Dortmund: 2008

- Pawełszczaak ;p


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz