niedziela, 9 września 2012

Saga o Ludziach Lodu - Otchłań

Dziś kolejna część Sagi - dawno tu nic nie było w kategorii "Książki, Opowiadania" więc jakoś to trzeba nadrobić. Jak już wspominałam pierwsze części mało co pamiętam bo czytałam jej już jakiś czas temu, ale może kogoś zachęcę. Ja już nie mogę się doczekać aż wszystkie tomy będą w moim posiadaniu ♥


Otchłań-Dwudziestoletnia Sol Angelica wybierała się w wielki świat. Nareszcie była wolna, nareszcie mogła zrealizować swoje marzenia i odszukać Wzgórze Czarownic, mogła też do woli czcić Księcia Ciemności. Ale Sol nie pochłaniały wyłącznie czary i zło. Miała w sobie również wiele ciepła i miłości. Dla swoich bliskich była gotowa ryzykować życiem, a nawet je poświęcić... 

Sol to zdecydowanie jedna z moich ulubionych postaci z powieści. Szkoda, że tak szybko potoczyły się jej losy, ale w kolejnych częściach znajdziemy dużo wzmianek o wcześniejszych bohaterach.

Imię i nazwisko: Sol Angelica z Ludzi Lodu
Statut: Obciażona z rodu
Urodzona: 1579 rok
Zmarła: 1602 ( miała 23 lata) biorąc trucizn
Małżonek: Nie posiadała
Dzieci: Sunniva Młodsza z Ludzi Lodu
Rodzice: Sunniva Starsza z Ludzi Lodu, ojciec nieznany
Rodzeństwo: Leonarda z Ludzi Lodu
Wygląd: Śliczna z czarnymi lokami tańczącymi wokól jej bystrej kociej twarzy, oczy miała bursztynowo-złote, a policzki rumiane. Poruszała się z niebywałą gracją.
Cechy charakteru: Gwałtowna i wybuchowa z tendencją do żartów, ale posiadała pewien chłód uczuciowy. Potrafiła zabić w obronie rodziny, który bezgranicznie kochała.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz