sobota, 13 października 2012

Mulan I i II ♥

Wczoraj oglądałam jeszcze z Pawciem "Mulan" część pierwszą i drugą. Osobiście muszę przyznać, że jest to jedna z moich ulubionych bajek - znam ją na pamięć ! O dziwo Pawłowi też się spodobała - chociaż główną bohaterką jest dziewczyna bajka wciągnęła, go od samego początku. Fabuła jest świetnie przemyślana, głosy odpowiednio dobrane. Niektóre sceny powalają na kolana - szczególnie Mushu i trzech mężnych wojowników ♥ Polecam ją dosłownie wszystkim!


Mulan to imię młodej, bardzo ładnej chińskiej dziewczyny. Kiedy ją poznajemy, ma właśnie odwiedzić swatkę, która zadecyduje, czy Mulan jest odpowiednim materiałem na żonę. Niestety - nie jest. Choć Mulan robi wszystko, by nie przynieść wstydu swojej rodzinie, jej starania kończą się klęską. Tego samego dnia jej ojciec dostaje wezwanie do wojska. Mulan wie, że jest za stary, by walczyć. Przebiera się więc w zbroję, obcina włosy i zabiera miecz ojca, by wyruszyć na wojnę zamiast niego (muszę tu zaznaczyć, że muzyka w tej scenie jest po prostu niesamowita). Za nią wyrusza mały smok ("rozmiaru kieszonkowego" - jak o sobie sam mówi) o imieniu Mushu, który tak, jak wielkie duchy, chce zostać strażnikiem Mulan. W obozie wojskowym Mulan z początku wcale sobie nie radzi. Jednak inni żołnierze wcale nie są od niej lepsi. Szkolący ich kapitan Shang traci nadzieję, że uda mu się zrobić z nich prawdziwych mężczyzn. Ale wkrótce dzięki swojemu sprytowi i odwadze Mulan zdobywa szacunek swojego dowódcy. A on jej serce... 


W czasie przygotowań do swojego wesela, Shang i Mulan nagle zostają wysłani na tajemniczą wyprawę, aby eskortować trzy księżniczki do Chang'an w Chinach. Mushu jest zdecydowany za wszelką cenę rozdzielić zakochaną parę po tym, gdy się dowiaduje, że straci swojego strażnika, jeśli Mulan będzie teraz członkiem rodziny Li. Gdy księżniczki jednak zakochują się w swoich strażnikach, Mulan postanawia pomóc im uciec, aby nie musiały poślubić mężczyzn, ktorych nie kochają. To jednak jest sprzeczne z rozkazami cesarza. Do tego jeszcze zostają zaatakowani przez Mongołów i cała przyszłość Chin staje się niepewna.


Pomysły Mushu ♥ które i tak mu nie wypalą są genialne. No i Ci wszyscy zakochani <mhyym>Brak komentarzy:

Prześlij komentarz