piątek, 15 maja 2015

Dan Brown - Inferno

Witajcie moi kochani :)

Zabierałam się za ten wpis już od dłuższego czasu, ale w końcu przyszedł ten wyczekiwany dzień! Postanowiłam powrócić do serii wpisów z zapomnianej kategorii na moim blogu , a mowa tu o "książki, opowiadania" Teraz kiedy skończyłam już szkołę,  mam więcej czasu dla siebie - a co za tym idzie również dla moich książek, które tylko leżą na regale i się kurzą (nie żebym nie wycierała kurzy w pokoju :D )

Jakieś pół roku temu mój tato zakupił sobie w empiku dwie książki Dana Browna... Stały tak na półce i nikt ich nie ruszał, aż w końcu mój ojczulek sięgnął po jedną z nich - widziałam że czytał to z wielkim zapałem...[..] Tak i pewnego dnia wchodząc do pokoju rodziców sięgnęłam po drugą z zakupionych książek, przeczytałam opis z tyłu, nie powiem bo bardzo mnie zaciekawił - książka wylądowała w moich rękach i śmiało mogę stwierdzić że jestem nią oczarowana!

Inferno - to czwarta część z cyklu powieści Dana Browna (jednego z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy na świecie) Jej głównym bohaterem jest oczywiście mój ukochany Robert Langdon - historyk sztuki, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista z dziedziny ikonografii. To książka, która mnie zachwyciła! (Była to również pierwsza powieść Browna po którą sięgnęłam) Każdy rozdział śledziłam z wielkim zainteresowaniem i fascynacją. Od pierwszych stron powieść jest bardzo żywa i dynamiczna. To świetna fabuła, w której występują liczne zwroty akcji i emocjonujące momenty. Napięcie towarzyszyło mi od samego początku do końca. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć dalszych losów Roberta i Sienny, ani tego jak potoczy się akcja. To fascynująca i pełna przygód podróż po Florencji, Wenecji i Stambule. Za głównego "przewodnika" podróży po piekle mamy fenomenalne dzieło Dantego - Boską Komedię oraz słynny obraz Sandro Botticelli'ego "Mapa piekieł" Warto też zwrócić uwagę, że autor w swojej powieści porusza bardzo ważną kwestię najbliższej przyszłości jaką jest globalne przeludnienie. Powieść tajemnicza i zagadkowa nie mogłam się od niej oderwać! - mogę nawet rzec, że szkoda było mi ją tak szybko kończyć. Jest t świetne połączenie sensacji i historii ( a to lubię najbardziej!)

Czy główny bohater mimo amnezji zdoła uratować świat, nim na Ziemi stanie się Piekło ? Kim jest i po której stronie stoi jego towarzyszka doktor Sienna Brooks? Na jaki szaleńczy plan wpadł Bernard Zorbist? Jesteście ciekawi !? - SERDECZNIE ZAPRASZAM DO LEKTURY :)


Nie mogę doczekać się ekranizacji powieści, żeby móc porównać książkę i film

5 komentarzy:

 1. Kurde ten opis nakrecil mnie na ta pozycje ale wiesz ze nie mam do niej dostepu ech :/ /klaudynka

  OdpowiedzUsuń
 2. Już trzy osoby mówią, że fajna książka. Może i ja kiedyś przeczytam :D
  ~Magda

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz jeszcze bardziej mnie nakręciłaś na tą książkę... więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak przeczytać cała serię ; )
  - Kacper

  OdpowiedzUsuń