czwartek, 21 maja 2015

Tony Parsons - Mężczyzna i chłopiec

Witam! :)

Dzisiejszy dzień był tak nudny... że nawet nie mam co się tutaj za bardzo rozwodzić. Na szybkiego napiszę Wam co dziś porabiałam a w dalszej części, opisze książkę, którą dziś skończyłam. Wiec jeżeli jesteście ciekawi to zapraszam.

Pongo obudził mnie przed 7 (budzik nastawiłam sobie na 8:30) ale czego się nie robi dla ukochanego Śmierdziocha. Wstałam, ogarnęłam się i wyszliśmy na poranny spacer. Po powrocie do domu zrobiłam sobie śniadanie, obejrzałam parę filmików moich ulubionych vlogerek i zabrałam się za czytanie. W końcu dobrnęłam do końca i udało mi się skończyć kolejną książkę. Nie tracąc czasu zabrałam się za drugą cześć "Dziennika Bridget Jones" Przed 12 wpadł dziadek, przyniósł mi przepyszny krupnik ( nie, nie ten wiśniowy) wziął też Ponga na spacer. W ogóle rozkminiłam dzisiaj taktykę mojego dziadka do kreślenia numerów w toto lotku (ale sobie wymyślił, oczywiście nie będę tutaj zdradzała jego tajnych sposobów ; D ) Po obiedzie wykąpałam się, pomyłam naczynia. Jakoś przed 16 przyszła Magda - pobajerowałyśmy troszkę, wzięłyśmy Ponga na spacer przy okazji kupiłam sąsiadce papierosy. Wieczór spędziłam na skypie z Michałem.

Mężczyzna i chłopiec - jeden z największych bestsellerów rynku brytyjskiego z 2000 roku. Książka porównywana jest do "Dziennika Bridget Jones" ( o której już niebawem na blogu) tyle, że opisana z męskiego punktu widzenia. Narrator Harry Silver ma wymarzone życie - doskonałą pracę w telewizji, kochającą i piękną żonę Gine, wspaniałych rodziców i przede wszystkim syna - Pata. Gdy zbliżają się jego trzydzieste urodziny,zastanawia się, czy nie brakuje mu niczego w życiu i czy bezpowrotnie skończy się jego młodość. Nierozważny jednorazowy skok w bok sprawia, że nasz główny bohater powieści traci wszystko... Gina, która nie potrafi wybaczyć mu zdrady, spełnia swoje młodzieńcze marzenia i wylatuje do Japonii. Harry stopniowo dojrzewa i uświadamia sobie że chce uczestniczyć w dorastaniu swojego ukochanego syna. Czy Harry uporał się z wychowaniem syna? Jak na jego życie wpłynie nowa miłość? Czy po powrocie z Japonii Gina odzyska Pata? O tym wszystkim przekonajcie się sami!

"Na świecie jest wielu miłych ludzi, miliony ludzi, w których można się zakochać. Ale jest tylko jedna osoba, której usta idealnie pasują do twoich" 

Jak dla mnie jest to wspaniała opowieść o sile więzi, pomiędzy samotnie wychowującym  ojcem, a synem. Harry uczy się, jak być dobrym ojcem,jak dbać o syna, spotykając przy tym wiele przeciwności losu. Książka jest naprawdę wzruszająca, pouczająca i pomaga w poznaniu wszelkich tajników bycia rodzicem.


                                             
 "Miłość oznacza, że wiesz, kiedy pozwolić komuś odejść" 

2 komentarze:

  1. Spodobala mi sie twoja recenzja :) /klaudynka

    OdpowiedzUsuń
  2. to mi nasuneło film Życie Pi. oglodałaś?

    /proszepaństwadogazu

    PS. ja to mam orginalne podpisy ^^

    OdpowiedzUsuń